Головна » 2014 » Червень » 16 » Міліція намагалася "злити " громадськість в боротьбі із злочинністю.
07:23
Міліція намагалася "злити " громадськість в боротьбі із злочинністю.

   13 червня 2014 року за ініціативою Виноградівського районного громадського формування "Апологет" з охорони громадського порядку та державного кордону за згодою Виноградівської райдержадміністрації, райради, служби в справах дітей, управління соціального захисту населення, відділення ДАІ з обслуговування Виноградівського району УМВС України в Закарпатській області (яке підпорядковується УДАІ УМВС) районного управління Держсанепідслужби, районного управління ветеринарної медицини, міжрайонного управління водного господарства, управління Закарпаттяохорони, активістами  ВО «Майдан» активом села та депутатами Веряцької сільської ради було проведено профілактичні заходи щодо попередження правопорушень та злочинів на території Веряцької сільської ради.Також до участі в  спільних заходах було запропоновано Виноградівській міліції ,районній прокуратурі,  пожежникам та  податковій інспекції, які мали виступати леймотивом цих заходів. На превеликий жаль представники районної прокуратури, податкової інспекції та пожежники проігнорували ці заходи, а Виноградівська міліція окремо від всіх провела ці заходи, тільки після того, як отримала інформацію про    результативність  наших спільних дій, і в авральному варіанті направили у с.Веряця всіх хто знаходився в міліції для проведення профілактичних заходів щодо попередження правопорушень та злочинів. Важко собі усвідомити, якими міркуваннями керувалися керівники районного відділу міліція,але сьогоднішня іхня дія  до відновлення довіри людей до міліції  не зближає та не відповідає здоровій логіці. 

Це агонія, це повна деморалізація нашої міліції. Я поспілкувався із начальником міліції п.Дорчинець Я.Ю. і в ході нашого діалогу я намагався зрозуміти його сьогоднішній поступок. Задав наостанок одне запитання п.Дорчинець Я.Ю.: чому міліція не з"явилася для проведення спільних профілактичних заходів щодо попередження правопорушень і злочинів в с.Веряця, адже в цьому селі скоїно шокуюче вбивство? Його відповідь дещо привела мене в  тимчасовий шокуючий стан.. .Начальник міліції відповів :що вони окремо проводять такі заходи від громадськості і що це їхня позиція і право. Звичайно,що так. Вони мають право, вони мають свої посадові інструкції, свої вказівки, але чого тоді вони не можуть навести порядок з "валютчиками", з вивозом гравія і піска, з дитячою злочинністю та іншими проявами порушень. Як міліція тоді хоче будувати партнерські стосунки з населенням, відновленням довіри людей до міліції і чи потрібна нам така міліція .А ще п.Дорчинець Я.Ю. сказав,що міліція тому  має таке відношення до громадськості ( в даному випадку ігнорування заходів, які запропонувала громадськість), що ми постійно критикуємо міліцію. Якщо відверто кажучи важко второпатися хід цих висловлювань. На мою думку після такого ігнорування громади  начальник міліції повинен написати заяву про звільнення з роботи. Це виклик громадянському суспільству і він може мати негативні наслідки. Родичі померлих осіб звернулися до нас за допомогою та надання їм правової допомоги, тому що, вважають, що досудове розслідування по вбивству сім"ї Новак , яке проводить міліція ведеться з намірами його закриття. Зі слів працівників міліції ними проводяться певні слідчі дії та експертизи. Від сьогодні ми будемо здійснювати громадський контроль та супровід цього досудового розслідування.

В результаті спільних дій громадського формування "Апологет" з підрозділами райради, райдержадміністрації, управлінь, відділів, активістів та депутатами сільської ради були проведені профілактичні заходи з неблагополучними сім"ями по місцю проживання, з підлітковим середовищем в місцях літнього оздоровлення, обстежено міждамбовий простір  та русла р.Тиса , стихійні сміттезвалища, торгові заклади, обстежені вулиці та дороги на предмет відповідності дорожнього покриття та наявності дорожних знаків.

Виноградівським управлінням Держсанепідслужби до  адміністративної відповідальності  притягнуто в.о. сільського голови с.Веряця п.Лукіту М.В. за виявлені порушення в частині організації благоустрою  та поводження з відходами. Працівниками ВДАІ з обслуговування Виноградівського району УМВС України в Закарпатській області разом з членами громадського формування "Апологет" виявлено порушення ПДР та  складено адміністративні протоколи на водіїв , а саме керування транспортними засобами без номерних знаків, без права керування, перевищення швидкості та керування транспортним засобом в нетверезому стані.

Побуваючи у Веряцькій ЗОШ 1-2 ступенів в розмові із директором школи Дорогі М.В. було встановлено, що вже багато років вони звертаються до місцевого самоврядування та до місцевої виконавчої влади щодо встановлення на проїзжій частині дороги біля школи "лежачих поліцейських" та окремих дорожніх знаків з метою зниження швидкості на даному участку дороги та забеспечення безпеки дітей. Але ця проблема не вирішується і ніхто не хоче цим займатися. Як нам повідомив  директор школи, що переведені грошеві кошти за встановлення  цих "лежачих поліцейських", але чому вони до цих пір не встановлені ніхто не знає. В спілкуванні з головним лікарем АЗПСМ с. Веряця  Івегеш Б.М. нам стала відома інформація щодо наявності декілька важкохворих осіб на відкриту форму туберкулезу, які відмовляються від добровільного лікування, таким чином є небезпека щодо розповсюдження важкого і небезпечного захворювання серед мешканців села. В ході проведення цих заходів встановлено, що внаслідок виробництва будівельних матеріалів підприємствами, які розташовані на території Веряцької сільської ради, а саме Щебзавода та Спецкар"єра  ці процеси супроводжуються виділенням великої кількості полідисперсного пилу, шкідливих газів та інших забруднень. Є проблема безпритульних тварин, які також несуть небезпеку для людей. Працівниками ветеринарною медицини проведено подвірний обхід домогосподарств з метою виявлення  порушень ветеринарного законодавства та проведення профілактичних  обстежень тварин на предмет інфекційних захворювань. Начальником міжрайонного управління водного господарства п.Коломис С.М. вирішені окремі проблемні питання щодо дотримання водноохоронного законодавства. Кожен учасник цих профілактичних заходів  в межах своїх повноважень та компетенції зміг вивчити ситуацію наживо ,визначити коло проблемних питань та шляхи їх вирішення , а також  відновити діалог з громадою та довіру до влади.

Актив села, громада  та депутати сільради задоволені проявленням громадської ініціативи та пітримали проведення таких профілактичних заходів в подальшому.

Переглядів: 263 | Додав: rosada | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: