Головна » 2014 » Травень » 3 » Заява Щубер Федора Дмитровича, щодо діяльності виноградівської міліції
21:14
Заява Щубер Федора Дмитровича, щодо діяльності виноградівської міліції

Голові Виноградівської ради
п.Любимову О.В.
90300 м.Виноградів пл.Миру,5

Голові Виноградівської міської ради
п.Бочкай С.З.
90300 м.Виноградів пл.Миру,5

Голові Виноградівської РДА 
п.Любка В.В.
90300 м.Виноградів пл.Миру,5

До відома та відповідного реагування:
Голові Закарпатської обласної ради
п.Балога І.І.
88000 м.Ужгород пл.Народна,4

До відома та відповідного реагування:
Голові Закарпатської ОДА
п.Лунченко В.В.
88000 м.Ужгород пл.Народна,4

До відома та журналістського розслідування:
Редактору газети "Чорна гора"
п.Мочарник В.І.

До відома та журналістського розслідування:
Редактору газети"Новини Виноградівщини"
п.Кіш В.В.

Щубер Федора Дмитровича
мешканця с.Дротинці вул.Севлюшська,32
Виноградівського району Закарпатська область
голови координаційної ради Виноградівського 
районного громадського формування "Апологет"
з охорони громадського порядку і державного кордону
Контактний телефон:(050) 432 28 19.

З А Я В А

Керуючись Конституцією України та Законом України "Про звернення громадян" направляю Вам заяву Виноградівського РГФ"Апологет" з ОГП і ДК щодо забеспечення особистої безпеки громадян,захист їх прав і свобод,законних інтересів,запобігання правопорушенням та їх припинення,охорона і забеспечення громадського порядку,забеспечення безпеки дорожнього руху,захист власності від злочинних та кримінально протиправних посягань Виноградівським РВ УМВС України в Закарпатській області(начальник п.Дорчинець Я.Ю.) на території м.Виноградів та Виноградівського району як виконання основних завдань міліції згідно Закону України"Про міліцію".
28 квітня 2014 року в с.Веряця Виноградівського району було скоєно шокуюче вбивство ,внаслідок якого померло пятеро осіб,двоє з яких малолітні діти.Подібних злочинів на території Виноградівського району за час діяльності Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області не було скоєно.І це має бути сигналом для громадянського суспільства щодо надійності нашої безпеки в теперішних умовах життедіяльності громадян.
Міліція в Україні-державний озброєний орган виконавчої влади,який захищає життя,здоров"я,права і свободи громадян,власність,природне середовище,інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.(ст.1 Закону України"Про міліцію".)
Чи дійсно міліція захищає громадян і чи в стані цього вона робити?Для цього Виноградівське РГФ"Апологет" з ОГП і ДК здійснювало протягом останніх років мониторинг діяльності Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області та намагалося сприяти правоохоронним органам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів ,захисті життя і здоров"я громадян,інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.
Протягом 2013-2014 рр в Виноградівському РВ УМВС України в Закарпатській області знаходилися 2067 матеріалів та 731 матеріалів без урахування закритих.Протягом першого кварталу 2014 року в Виноградівському РВ УМВС України в Закарпатській області знаходились 673 матеріали та 558 матеріалів без урахування закритих.Серед основних видів злочинів ,які скоювалися на території Виноградівського району (відомості на підставі листа Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області № 40/4230 від 28.04.2014 року) є такі:
-хуліганство;
-грабіж;
тілесні ушкодження;
-шахрайство;
-крадіжки,тощо;
Найбільше тривожним сигналом для суспільства є відомості Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області про злочини скоєні неповнолітними ,в стані алкогольного сп"яніння та в громадських місцях за 2013 рік на території м.Виноградів та Виноградівського району,а саме :
-в громадських місцях скоєно злочинів -63( по п"ять злочинів щомісячно),28 злочинів сконо на вулицях;
-відносно неповнолітних скоєно 34 злочинів(3 злочини щомісячно);
-неповнолітними або за їх участю скоєно 46 злочинів(по 4 злочини щомісячно);
-в стані алкогольного сп"яніння скоєно -31 злочин (по два злочини щомісячно);
-на грунті побуту скоєно 4 злочини;
-особами ,які раніше скоювали злочини(з них судімість не знята -18) скоєно -78 злочинів,що є найопасним явищем в нашому середевищі.
Порівнюючи із минулим 2013 роком на території м.Виноградів та Виноградівського району за поточні місяці 2014 року ,а саме станом на 28 квітня 2014 року виходячи із відомостей,які надав Виноградівський РВ УМВС України в Закарпатській області стан злочинності скоєних в громадських місцях ,неповнолітними або за їх участі,скоєних в стані алкогольного сп"яніння ,на грунті побуту та скоєних особами ,які раніше скоювали злочини має тенденції росту цих злочинів,що показує надана статистика міліцією,а саме станом на 28 квітня 2014 року:
-скоєно в громадських місцях-25 злочинів(на вулицях -9),тобто по 6 злочинів щомісячно,на вулицях - 9 ,майже по 2 злочини шомісячно;
-особливо небезпечна статистика щодо скоєння злочинів неповнолітними,а їх скоєно -14,тобто є ріст підліткової зочинності,тоді як за 2013 рік їх скоєно 46;
-скоєно злочинів в стані алкогольного сп"яніння-7,також є ріст цього виду злочину;
-різко виросли злочини на грунті побуту,якщо їх за 2013 рік було 4,то тепер за 4 місяці їх уже п"ять.
До адміністративної відповідальності на території Виноградівського району за 2013 рік притягнуто 1991 громадян,тобто кожний 60 мешканець Виноградівського району притягнутий до відповідальності,за перший квартал 2014 року до адміністративної відповідальності притягнуто 498 мешканців Виноградівського району,тобто кожний 240 притягнутий до адмінвідповідальності.Чому такий стан діяльності Виноградівського РВ УМВС в Закарпатській області?На мою думку ось чому..

Неналежною є робота кримінальної міліції в справах дітей як щодо організації роботи щодо обліку неповнолітніх, які вчинили злочини чи суспільно-небезпечні діяння, так і організації заходів щодо проведення з ними профілактичної роботи. Так, під час ведення обліку неповнолітніх різних категорії сектором КМСД не в повній мірі з’ясовуються факти вчинення неповнолітніми суспільно-небезпечних діянь з метою постановки їх на облік та проведення з ними профілактичної роботи, не аналізується адмінпрактика райвідділу міліції з метою встановлення осіб, що втягують неповнолітніх в антигромадську діяльність, не надсилаються запити до установ району, які здійснюють роботу щодо профілактики вчинення неповнолітніми правопорушень.

Порушуються вимоги чинного законодавства стосовно заборони продажу спиртного і цигарок неповнолітнім, а також щодо перебування підлітків у місцях масового перебування після 22 години. Водночас керівниками зазначених закладів заходи до усунення вказаних порушень не вживаються, не здійснюється належний контроль за діяльністю закладів культури і з боку посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Необхідним є вжиття додаткових більш ефективних скоординованих заходів зі сторони правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування для профілактики правопорушень серед неповнолітніх осіб, вжиття заходів для залучення до цієї роботи громадськості, налагодження співпраці з навчальними закладами, центром зайнятості населення, підприємствами, установами та організаціями щодо соціального і правового захисту неповнолітніх.Занепокоєння викликає те, що на території району відмічається суттєве зростання кількості вчинених злочинів за окремими їх категоріями, а саме: скоєння злочинів особами, які раніше вчиняли злочини та раніше судимими особами – 78 злочинів в 2013 році до 7 злочинів в 2014 році; в стані алкогольного сп'яніння скоєно- 31 злочинів та 63- злочинів скоєно в громадських місцях.

Незважаючи на збільшення кількості злочинів, вчинених в стані алкогольного сп’яніння незадовільною залишається профілактична робота, що здійснюється органами внутрішніх справ. В переважній більшості з боку дільничних інспекторів міліції відсутній систематичний контроль, за поведінкою осіб, які зловживають спиртними напоями, схильні до вчинення злочинів, в тому числі і тих, що перебувають під адміністративним наглядом. З урахуванням розповсюдженості самогоноваріння робота на даному напрямку є явно недостатньою.Одним із важливих факторів негативного впливу на загальну криміногенну ситуацію в районі є наявність рецидивної злочинності. Так, упродовж 2013 року на території району вчинено 78 злочинів, особами, що раніше вчиняли злочини.Працівниками Виноградівського РВ УМВС не аналізується рецидивна злочинність серед засуджених, які перебувають на обліку КВІ.

Однією з основних причин росту рецидивної злочинності є неналежно проведена індивідуально профілактична робота із засудженими з боку дільничних інспекторів міліції. Не завжди за засудженими закріплюються громадські вихователі, а ті які є не здійснюють нагляд за проведенням часу підобліковими. До вказаної роботи не в достатній мірі залучаються громадські організації, підприємства та установи району, на яких працюють засуджені. Профілактична робота із засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі проводиться на низькому рівні. Мають місце факти несвоєчасної постановки на облік для проведення індивідуально - профілактичної роботи.

Однією з основних причин росту рецидивної злочинності є неналежно проведена індивідуально профілактична робота із засудженими з боку дільничних інспекторів міліції. Не завжди за засудженими закріплюються громадські вихователі, а ті які є не здійснюють нагляд за проведенням часу підобліковими. До вказаної роботи не в достатній мірі залучаються громадські організації, підприємства та установи району, на яких працюють засуджені. Профілактична робота із засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі проводиться на низькому рівні. Мають місце факти несвоєчасної постановки на облік для проведення індивідуально - профілактичної роботи.Потребує покращення стан розкриття злочинів органами внутрішніх справ. Розкрито їх менше ніж минулого року. Потребує покращення і стан розшуку осіб, які ухиляються від слідства і суду . Залишаються не розшуканими деяка кількість безвісті зниклих осіб.

Недостатнім є рівень відшкодування збитків в ході досудового слідства. 

Органами місцевого самоврядування не в достатній мірі здійснюється попередження злочинності зміцнення правопорядку на території району. Неналежною є робота адміністративних комісій при виконавчих комітетах сільських рад, які правило, не працюють або працюють формально.

Із року в рік на території району не виконується п.8.3 Програми щодо вжиття заходів до розширення мережі громадських формувань. Відповідно до ст. 4 «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи зобов'язані надавати всіляку допомогу та підтримку у створенні громадських формувань з охорони громадського порядку, проте питання організації їх роботи всебічно не вивчалось, відмічається формальне ставлення до даного питання. Контроль за діяльністю громадських формувань не здійснюється. Вся робота зведена лише до затвердження списків членів, проте фактично громадські формування не діють. 

Актуальним залишається питання боротьби з корупцією. Упродовж 2013 року на території району по нашій інформації не виявлено жодного факту вчинення корупційного адміністративного правопорушення. 

Хоча порушення антикорупційного законодавства допускаються посадовими особами органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.

Виноградівським РГФ"Апологет" з ОГП і ДК направлялися заяви та документи щодо зловживання службовим становищем посадовими особами місцевого самоврядування ,органів державної виконавчої влади та правоохоронними органами для здійснення відповідних перевірок та прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Так,наприклад громадським формуванням "Апологет" з ОГП і ДК підготовлені та направлені були заяви та документи щодо зловживання службовим становищем начальника Державної екологіної інспекції в Закарпатській області п.Рішко С.В.,начальника міськрайонного управління Держкомзему у м.Виноградів і Виноградівського району п.Брич Ю.І.,начальника Виноградівського міського відділу земельних ресурсів Гульпи О.І.посадовими особами інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Закарпатській області,начальника фінансово-економічного відділу Виноградівської міської ради п.Марушка Г.І.,сільського голови с.Дротинці п.Богля М.М.Тільки кримінальну справу за обвинуваченням начальника Виноградівського міського відділу земельних ресурсів п.Гульпи О.І. у неналежному виконанні своїх обов"язків,внаслідок чого із земель запасу Виноградівської міської ради у власність членів ФГ"Озеро" протиправно перешли земельні ділянки загальною площею 2,3 га направлена до Виноградівського районного суду.Указану кримінальну справу розглянуто судом із постановленнямрішення,яке набрало законної сили,інші кримінальні справи по заявах громадського формування знаходяться у стадіях досудового розслідування.

Не завжди дотримуються вимоги законодавства про адміністративні правопорушення посадовими особами правоохоронних та контролюючих органів при складанні відносно громадян протоколів про вчинення громадянами адміністративних правопорушень. Потребує активізації робота щодо викриття фактів перевищення влади, хабарництва. Слід спрямувати зусилля на виявлення осіб, котрі схиляють неповнолітніх до вживання алкоголю та наркотичних засобів, реалізовують спиртні напої та наркотичні засоби. Слід посилити роботу щодо боротьби із реалізацією самогону, встановлення нелегальних пунктів прийому металобрухту. Налагодити належну співпрацю між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо попередження правопорушень. Забезпечити спільно із органами виконавчої влади, місцевого самоврядування реалізацію в повному обсязі заходів визначених Комплексної програмою профілактики злочинності в Закарпатській області на 2011-2015 роки.Враховуючи те, що на даний час найбільш актуальними є питання додержання законності у сфері земельних відносин, питання додержання законодавства у сфері оплати праці, пенсійного та податкового законодавства, забезпечення протидії корупції та додержання законодавства у бюджетній сфері, а тому протягом 2013 року Виноградівським РГФ"Апологет" з ОГП і ДК значна увага приділялась забезпеченню законності саме на цих напрямках роботи.

Так,Виноградівським РГФ"Апологет" з ОГП і ДК підготовлені та направлені заяви та документи до Виноградівського РВ УМВС та прокуратури Виноградівського району в частині законності використання земельних ділянок окремими громадянами Виноградівського району,а саме членами ФГ"Озеро" по вул.Північна-Комунальна м.Виноградів,які використовують вказану земельну ділянку не за цільовим призначенням,а також влаштовали гравійне покриття на всій земельній ділянці та заосфальтовали і побудували приміщення без відповідних документів.Наразі проводиться перевірки Виноградівським РВ УМВС по вказаних фактах і громадським формуванням здійснюється громадський супровід розгляду наших звернень.

На території району посадовими особами органів місцевого самоврядування, контролюючих органів порушуються вимоги Закону України «Про звернення громадян» щодо своєчасного розгляду звернень та повідомлення громадян про результати розгляду останніх.

Виноградівським РГФ"Апологет" з ОГП і ДК неодноразово направлялися скарги до прокуратури Виноградівського району в частині порушення законодавства про звернення громадян та про доступ до публічнох інформації під час розгляду звернень громадян та громадського формування.

За порушення законодавства про звернення громадян був приягнутий до дисциплінарної відповідальності на підставі п.3 ст.12 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ оперуповноважений СКР Виноградівського РВ УМВС ст.л-нт міліції Яцканич А.В.

Виходячи із вищенаведеного прошу Вас внести на розгляд сесії Виноградівської районної ради та Виноградівської міської ради питання щодо діяльності Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області ,звіту начальника Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області п.Дорчинець Я.Ю.про пророблену роботу протягом 2013-14 рр, доцільності перебування на займаних посадах осіб керівного складу даного підрозділу та внесення клопотання до УМВС України в Закарпатській області щодо здійснення кадрової політики в даному райвідділі.

Про результати розгляду поданої заяви та прийняте рішення прошу повідомити Виноградівське РГФ"Апологет" з ОГП і ДК в установлений законом термін..Розгляд поданої заяви здійснити в моїй присутності згідно ст.18 Закону України"Про звернення громадян".

З повагою до Вас

Голова координаційної ради

Виноградівського РГФ "Апологет"

з ОГП і ДК Ф.Д.Щубер

Переглядів: 932 | Додав: rosada | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: